Manicure

Aby lakier żelowy trwał dłużej – co robić?

Przed wykonaniem manicure nie należy smarować dłoni tłustymi produktami. W przeciwnym razie lakier żelowy nie będzie dobrze przylegał. Płytka paznokcia nie powinna być w żaden sposób uszkodzona. Dlatego jeśli paznokcie są kruche i złuszczają się, lepiej je najpierw zagoić i wzmocnić. Po nałożeniu lakieru żelowego nie można go poddawać gwałtownym zmianom temperatury, a także długo przechowywać w wodzie.

Aby zachować piękny manicure, odrabiaj lekcje w rękawiczkach. Podczas pracy w kuchni należy uważać, aby nie uszkodzić manicure nożem lub tarką. Powstałe pęknięcia i nacięcia spowodują oderwanie się lakieru żelowego od paznokcia.

Zabrania się również spiłowania lub przycinania paznokci świeżego manicure, ponieważ mistrz, wykonując manicure „lutuje” końce kolejną warstwą lakieru. Podczas piłowania lub przycinania paznokcia ta warstwa ochronna zostaje zerwana, a lakier żelowy może odpaść.

Aby nowy manicure trwał dłużej, ważne jest prawidłowe usunięcie poprzedniego. Nie zaleca się usuwania lakieru żelowego pilnikami ściernymi lub metalowymi przedmiotami. Do tego służy specjalne narzędzie, które nakłada się na manicure na chwilę, po czym lakier żelowy można łatwo usunąć pomarańczowym sztyftem bez uszkodzenia płytki paznokcia. Lub użyj nożyka, który jest teraz uważany za jeszcze bezpieczniejszy dla paznokci i skórek.

Odpowiednia pielęgnacja paznokci przed i po manicure pozwoli utrzymać go na znacznie dłużej.

Olejki do paznokci: dobroczynne właściwości

Pod wpływem różnych czynników nasze paznokcie stają się cienkie, łamią się, przestają błyszczeć, rozwarstwiają się. Aby znów były zdrowe, trzeba je monitorować, np. Wzmacniając olejem do paznokci. Czytaj więcej o właściwościach najpopularniejszych olejków do paznokci w tym artykule!

Aby to zrobić, nakłada się go na płytkę paznokcia co najmniej dwa razy w tygodniu. Możesz kupić gotowy olejek do paznokci, który składa się z mieszanki olejków eterycznych i roślinnych, lub możesz zrobić to sam. Każdy składnik ma specjalne właściwości, które działają rewitalizująco.

  • Castor wygładza płaszczyznę płytki paznokcia, usuwa jej rozwarstwienie i kruchość.
  • Olejek z awokado wzmacnia i zmiękcza skórki paznokci, jednocześnie je nawilżając, zapobiegając stanom zapalnym.
  • Łopian odżywia skórę i szybko odbudowuje paznokcie po zbudowaniu.
  • Olejek z glistnika chroni paznokcie przed chorobami grzybiczymi.
  • Cytryna wybiela, a także zmiękcza naskórek i skórę w okolicy paznokci, działa dezynfekująco, usuwając stany zapalne.
  • Olejek migdałowy ma właściwości regeneracyjne. Aby jednak uzyskać widoczny efekt, należy go stosować codziennie, smarując paznokcie rano i wieczorem.

W profilaktyce i leczeniu chorób paznokci stosuje się również inne olejki: lawendowy, oliwkowy, sandałowy, migdałowy, eukaliptusowy i tak dalej. Wszystkie przyczyniają się do odbudowy zrogowaciałej powłoki na palcach, przywracając im zdrowy wygląd.