Manicure

Manicure i pedicure „na sucho”. Nowość w branży uzdrowiskowej

Manicure i pedicure na sucho zrewolucjonizowały świat zabiegów SPA. Wcześniej kąpiele z aromatyczną wodą i specjalnymi środkami zmiękczającymi były uważane za prawie jedyną opcję rozpoczęcia tej procedury. Czym jest „suchy” manicure i pedicure, przeczytaj w tym artykule!

Osobliwością manicure i pedicure „na sucho” jest to, że mistrz nie używa wody ani narzędzi tnących. Zalety widoczne od razu: większa sterylność i bezpieczeństwo zabiegu dla klienta. Ta technologia jest szczególnie popularna w salonach w USA i Europie. Przed zabiegiem powierzchnię skóry traktuje się specjalnym żelem dezynfekującym lub sprayem.

Technologia manicure „na sucho” jest prosta, ale nie mniej skuteczna. W pierwszym etapie mistrz koryguje kształt, długość paznokci oraz pracuje ze skórką. Aby go usunąć, stosuje się specjalne narzędzie ekspresowe (najczęściej w postaci żelu i kwasów owocowych). Nakłada się na naskórek, a po chwili usuwa pomarańczowym patyczkiem. Żadnych nożyczek ani innych przedmiotów tnących.

Suchy pedicure wykonywany jest tą samą technologią. Za pomocą tzw. Gorącego noża usuwa się jedynie środek do usuwania stwardniałego naskórka. Jest to całkowicie gładkie narzędzie bez części tnących. Następnie stosuje się suche i mokre chusteczki. Dalej – wszystko jak zwykle.

Zdaniem ekspertów technologia „suchego” manicure i pedicure jest nie tylko bezbolesna, bezpieczna i wygodna dla klienta. Pozwala również na zwiększenie trwałości powłoki, gdyż paznokcie zmiękły w wodzie i lekko się odkształciły. Czy to prawda, czy nie, metoda sucha stała się bardzo popularna? A stwardniała skóra zmiękcza nie pod wpływem wody, ale dzięki zastosowaniu specjalnych kosmetyków: żeli, balsamów, olejków. Teraz już wiesz, dlaczego suchy manicure i pedicure są uważane za bezpieczniejsze!