Pielęgnacja twarzy

DIY maseczki na twarz z obrzękami

Maski, które pomagają usunąć obrzęk twarzy, można wykonać samodzielnie. Do ich przygotowania używają improwizowanych produktów, które każda gospodyni ma w lodówce.

Z całej gamy składników można zrobić różne maski, siekać i gotować warzywa, robić wywary i napary ziołowe, które następnie nakłada się na problematyczne miejsca. Najczęściej stosowanymi przepisami są maski z ziemniaków, dyni, ogórka.

Ziemniaki do masek można używać na surowo i gotowane. Surowe warzywa korzeniowe dokładnie wciera się, dodaje łyżkę mąki i mleka. Gotowane ziemniaki zagniata się widelcem. Taką maskę nakłada się na pół godziny, z surowej – na piętnaście minut.

Aby przygotować maskę dyniową, sam produkt gotuje się w wodzie do konsystencji owsianki. Ta sama ilość wody jest pobierana na 50 g dyni. Następnie do schłodzonej owsianki dodaje się pół łyżeczki miodu. Gotową maskę załóż gazę i nałóż na twarz. Czas aplikacji takiej maski to dwadzieścia minut.

Maseczki ogórkowe są również bardzo skuteczne w przypadku obrzęków. Ogórek można używać w plasterkach lub na tarce. W zależności od rodzaju skóry można dodać sok cytrynowy lub oliwę z oliwek. Cytryna wysycha, dlatego dodaje się ją do maseczek do skóry tłustej. I odwrotnie, oliwa z oliwek może pomóc w walce z suchą skórą. Te maski są najłatwiej dostępne ze względu na łatwość ich przygotowania, a jedno z tych warzyw jest zawsze pod ręką. Pozostałe maski są nie mniej skuteczne, ale ich przygotowanie zajmuje więcej czasu, więc są używane rzadziej.