Pielęgnacja twarzy

Peeling enzymatyczny do twarzy

Peeling enzymatyczny do twarzy, czyli inaczej nazywany „enzymatycznym”, obejmuje oczyszczanie skóry substancjami pochodzenia naturalnego. Występują w owocach. Są to głównie bromelaina, pipsyna, papaina. Przeczytaj więcej o peelingu enzymatycznym – czytaj dalej!

Enzymy wchodzące w skład peelingów enzymatycznych nie są zbyt skoncentrowane, dzięki czemu działają łagodnie na skórę, nie wywołując reakcji alergicznych.

Peeling enzymatyczny oczyszcza skórę z różnych zanieczyszczeń i usuwa martwe komórki naskórka. Stosuje się go zarówno w młodym wieku, aby oczyścić i nawilżyć twarz, jak i w dojrzałym wieku, aby wygładzić zmarszczki i wyrównać koloryt. Enzymy pomagają usuwać plamy starcze, przywracają koloryt i stymulują procesy odnowy.

Ze względu na to, że ten zabieg kosmetyczny nie podrażnia skóry, stosuje się go nawet przy skórze wrażliwej. Po tym pory zwężają się, ślady trądziku stają się mniej widoczne. Ta procedura jest często wykonywana w salonach, a nawet w domu. Ale skórę należy najpierw dokładnie oczyścić i odparować. Trwa około czterdziestu pięciu minut i nie powoduje bólu. Zaleca się regularne stosowanie tego typu oczyszczania twarzy, ale nie częściej niż raz na dwa tygodnie. Aby uzyskać szczegółowe informacje, skontaktuj się z producentem. Peeling enzymatyczny w domu wykonywany jest głównie za pomocą gotowych maseczek. Bądź piękna!