Pielęgnacja twarzy

Maski na spierzchnięte usta

W zimne dni usta zaczynają kredować i pękać, powodując dyskomfort. Aby tego uniknąć, należy je chronić przed szkodliwymi czynnikami. Specjalne maski pomogą pozbyć się spierzchniętych ust. Możesz zrobić je sam, używając składników w swoim domu.

Możesz masować usta przez dwie minuty, po nałożeniu na nie miodu lub wazeliny.

Dobry efekt daje maska twarożkowi. Należy zmielić na kremową konsystencję, dodając odrobinę śmietanki. Taką maskę nakłada się na dziesięć minut, po czym należy ją zdjąć wacikiem namoczonym wcześniej w ciepłej wodzie.

Maska z awokado może również pomóc złagodzić suchość ust. Do jego przygotowania potrzebny jest tylko sam egzotyczny owoc. Nasmaruj zmieloną miazgę na ustach. A po 10 minutach delikatnie wytrzyj wilgotnym wacikiem.

Wbity w kleik ogórek poradzi sobie również z popękanymi ustami. Musi być nakładany na usta przez około piętnaście minut.

Bardzo dobry efekt daje śmietana, śmietana i masło w połączeniu z miodem. Maseczki na bazie tych składników nie tylko leczą, ale także chronią usta przed wysychaniem. Aby uniknąć nieprzyjemnych wrażeń, konieczne jest częstsze stosowanie różnych masek wraz z nadejściem chłodów. Potrafią nie tylko leczyć już spierzchnięte usta, ale także chronić zdrowe.