Manicure

Zasady manicure permanentnego. Dzielę się swoimi sekretami!

Moje osobiste sekrety trwałości manicure i sztuczek manicure, o których być może nie wiedziałeś – w tym artykule!

Cześć przyjaciele!

Wolę zwykłe (nie żel) Pasty i zmienić moje paznokcie co tydzień. I wcale nie dlatego, że powłoka odpryskuje, pęka. Po prostu nie mogę długo chodzić z tym samym wzorem na paznokciach, uwielbiam się zmieniać!

Manicure wykonuję samodzielnie, bo przez lata praktyki 😉 wypracowałam zasady, jak przedłużyć reprezentacyjny wygląd lakieru na paznokciach. A więc moje sekrety trwałości manicure.

Udać się!

Zasada nr 1. Odtłuść paznokcie

Zauważyłam, że na suchym, nie pokrytym warstwą kremu do rąk lakier rozkłada się bardziej równomiernie, a manicure utrzymuje się dłużej. Kurz, cząsteczki sebum można łatwo usunąć zmywaczem do paznokci lub specjalnym narzędziem.

Zasada nr 2. Dokładnie wypoleruj

To był kontrowersyjny punkt. Niektóre źródła podają, że lakier do paznokci lepiej przylega do głupich, szorstkich paznokci. Ale dla siebie podkreśliłam taką zasadę trwałości manicure: nałożyć pierwszą warstwę na starannie wypolerowane paznokcie z buffem. Przez pierwszą warstwę mam na myśli podstawę. I to jest kolejna zasada wytrwałego manicure.

Zasada nr 3. Zastosuj bazę

Nawet dobre lakiery mogą nie przylegać dobrze bez pierwszej warstwy bazowej. Dlatego przed nałożeniem lakieru dekoracyjnego zawsze używam bazy. Dzięki niej nawet najbardziej nietypowy manicure trwa dłużej.

Zasada nr 4. Zrób sobie przerwę między warstwami

Kolejna zasada trwałego manicure. Lakiery dekoracyjne nakładam w 2 cienkich warstwach. Rzadziej – na 3. Po każdej warstwie należy poczekać, aż wyschnie. Teraz rozumiesz, że im cieńsza warstwa, tym mniej będziesz czekać, aż wyschnie. Możesz użyć suszarki, ale zauważyłem, że po niej często pojawiają się bąbelki na powłoce 🙁

Zasada nr 5. Uszczelnij krawędź gwoździa i nałóż top

Za każdym razem kończę manicure „uszczelnieniem” krawędzi paznokcia. Oznacza to, że przepuszczam pędzelek z lakierem wzdłuż końca wolnej części każdego paznokcia. Ta sztuczka znacznie wydłuża trwałość manicure, zwłaszcza francuskiego. Gdy wszystkie warstwy lakieru dekoracyjnego wyschną, można nałożyć utrwalacz górny.

I jeszcze kilka sekretów idealnego manicure. Lakier wysycha szybciej, jeśli zanurzysz palce w zimnej wodzie. A poduszka nie zostanie odciskana na paznokciach (jeśli tak jak ja często wykonujesz manicure na noc), jeśli nałożysz na palce odżywczy olej lub wosk. Jak zrobić wosk do skórek (to też na końcówki włosów, łokcie) w domu, przeczytaj ten artykuł: tyk.

Mam nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny! Jakie masz sztuczki dotyczące trwałości manicure? Życzę Ci piękna przede wszystkim – wewnętrznego!