Pielęgnacja twarzy

Jak się obudzić bez obrzęku twarzy?

Budzenie się bez obrzęku twarzy to bardzo ważna umiejętność. Nawet cała sztuka. Jak to opanować? Czytaj dalej w tym artykule!

Aby zapobiec obrzękowi twarzy rano, przede wszystkim nie należy pić dużo płynów w nocy.

Konieczne jest przestrzeganie schematu i spanie co najmniej siedem do ośmiu godzin dziennie. Następnie rano twarz będzie wyglądać na wypoczętą. Masaż pomaga usunąć obrzęki na twarzy. Nawet przed pójściem spać (i po nim) możesz wykonać masaż głowy i szyi, aby rozproszyć zastały płyn. Nie możesz jeść soli w nocy, zatrzymuje płyn w organizmie.

Może również pojawić się obrzęk twarzy z powodu nieprawidłowo dobranej poduszki. Aby rano uniknąć obrzęku twarzy, śpij na wysokiej poduszce. Przyczynia się to do normalnego ruchu limfy. Poduszki puchowe mogą powodować alergie i powodować obrzęki twarzy.

Nie zaleca się pozostawiania tłustego kremu na twarzy na noc. Zatyka pory, powodując puchnięcie twarzy bez dostępu do wystarczającej ilości tlenu.

Kompresy i płyny z naparów ziołowych pomagają dobrze radzić sobie z opuchniętą twarzą. Mięta, pietruszka, siemię lniane, lipa działają kojąco na skórę.

Prosty przepis na maseczkę to napar z kopru i liści pietruszki. Zieloni należy przyjmować w stosunku 1: 1 i napełniać szklanką gorącej wody. Powstałą mieszaninę umieścić w łaźni wodnej na dziesięć minut. Następnie przykryj i odstaw do ostygnięcia. Użyj gotowego bulionu na balsamy na opuchnięte miejsca. Właściwy tryb życia i pielęgnacja delikatnej skóry twarzy pozwoli uniknąć niechcianego obrzęku po nocnym śnie. Jeśli zadbasz o siebie i odpoczniesz, Twoja twarz rano będzie wyglądać idealnie.