Manicure

Podkład do manicure

Primer do manicure służy do oczyszczenia powierzchni paznokcia i jej odwodnienia. Znajduje zastosowanie zarówno w salonach, w których są miejsca do manicure, jak iw domu.

Służy jako rodzaj podkładu przed aplikacją lakierów żelowych, a także przy budowaniu żelem lub akrylem. Podkład nakładany jest na paznokcie jako pierwszy, służy jako podkładka łącząca między paznokciem i np. Ten sam żel do polerowania.

Ze względu na swoją strukturę podkład jest dwojakiego rodzaju: kwaśny i bezkwasowy. Pierwsza, jeśli źle się obchodzi, może prowadzić do oparzeń i uszkodzenia płytki paznokcia. Powinien być używany wyłącznie przez profesjonalistów. Drugi ma szerokie zastosowanie w domu, gdyż tylko czasowo zmienia strukturę powierzchni paznokcia.

Przed użyciem podkładu paznokieć należy potraktować pilnikiem polerskim, aby usunąć górną błyszczącą warstwę. Ponadto za pomocą odtłuszczacza usuwa się cały pył z paznokcia i nakłada się podkład. Następnie paznokieć suszy się w specjalnej lampie. Możesz też trochę poczekać, aż podkład wyschnie sam. To zależy od zastosowanego środka. Koniecznie przeczytaj instrukcje na samym opakowaniu. Następna warstwa jest już nałożona na podstawę i (lub) kolorowy lakier. W ten sposób podkład do manicure zapewnia trwałość i jakość powłoki.