Pielęgnacja twarzy

Salicylowa maska ​​oczyszczająca pory

Maska salicylowa bardzo dobrze udrażnia zatkane pory, zapobiega powstawaniu trądziku i zaskórników. Możesz użyć gotowej maski, którą nie jest trudno kupić w aptece lub sklepie kosmetycznym.

Maskę salicylową nakłada się na chwilę na te obszary, które wymagają oczyszczenia. Następnie należy go zmyć ciepłą wodą. Maskę należy nakładać nie częściej niż trzy razy w tygodniu.

Możesz zrobić maseczkę oczyszczającą w domu, używając wszystkiego, co masz pod ręką.

Przepis 1. Wymieszaj dwa mililitry kwasu salicylowego z tabletką węgla aktywnego i dodaj do nich wywar z nagietka. Nałóż powstałą mieszaninę za pomocą pędzla na dobrze umytą i wyparzoną skórę. Odczekaj około dwudziestu minut i zmyj maskę salicylową zimną wodą.

Przepis 2. Będzie potrzebny kwas – 20 kropli, gliceryna – 5 ml, kasza manna – 10 gr. Konieczne jest wymieszanie wszystkich składników, równomierne rozprowadzenie powstałego kleiku pędzlem na twarzy i pozostawienie na 10-12 minut. Następnie delikatnie usuń go małą gąbeczką, maksymalnie rozciągając skórę. Przepis 3. Weź łyżeczkę aspiryny w proszku i dodaj trochę wody, aby uzyskać niezbyt gęstą, półpłynną masę. Nałóż go na twarz lekkimi ruchami masującymi i pozostaw do wyschnięcia. Zwilżyć wacik, wyschniętą mieszankę usunąć okrężnymi ruchami, zwracając szczególną uwagę na problematyczne miejsca. Zmyć pozostałości kwasu acetylosalicylowego wodą.